مقاله ها

معایب چوب نراد روسی چیست؟

معایب چوب نراد روسی چیست؟
لزوم دقت در نگهداری چوب نراد روسی
نراد را به‌عنوان چوب روسی شناختیم. تفاوت چوب روسی و راش یا دیگر درختان مقاوم مانند بلوط بدانیم این است که نراد استقامت و مقاومت آن‌ها را ندارد؛ به همین دلیل سازه‌هایی که با این چوب ساخته می‌شوند مراقبت بیشتری لازم دارند. برای نمونه ممکن است محل اتصالات چوب دراثر برخوردهای زیاد کمی آزاد شده باشد که در این موارد باید دوباره این قسمت‌ها را اصلاح کرد.
یکنواخت نشدن رنگ چوب نراد روسی در رنگ‌آمیزی‌های غیرپوششی
اشاره کردیم که با استفاده از رنگ‌های جوهری می‌توان نراد را به رنگ دلخواه درآورد، اما درصورتی‌که از عملیات رنگ‌کاری غیرپوششی برای این منظور استفاده شودرنگ‌پذیری چوب نراد روسی یکنواخت نخواهد بود و سطح آن یکدست نمی‌شود. دلیل این امر وجود رگه‌های زبر در پوسته‌ی صیقلی چوب نراد است. البته این مشکل با استفاده از روغن جلای رقیق‌شده با تینر، پیش‌رنگ‌ها یا عملیات رنگ‌کاری پوششی قابل‌حل خواهد بود.
بافت نرم
بارها تأکید کردیم که بافت نرم از ویژگی‌های مثبت چوب روسی محسوب می‌شود، اما در برخی موارد همین ویژگی مثبت مشکلاتی به‌وجود خواهد آورد. درواقع باز شدن پیچ و فرو رفتن آن در بافت چوب نراد یکی از اساسی‌ترین ایراداتی‌ست که به این چوب روس گرفته می‌شود. در زمانی که قرار باشد نراد نیروی زیادی را تحمل کند، این احتمال وجود دارد که اتصالات اجراشده به مرور استحکام خود را از دست بدهند؛
تطبیق‌پذیری کمتر با سبک‌های دکوراسیون مدرن
نراد چوبی‌ست که در ساخت انواع لوازم تزیینی و قطعات دکور فضاهای مسکونی و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد، با این حال چوبی نیست که در رنگ اصلی‌اش با چیدمان‌های سبک مدرن هماهنگی داشته باشد و اغلب در دکوراسیون‌های کلاسیک به‌کار گرفته می‌شود. به همین علت نیز هست که در بسیاری از مواقع چوب نراد روسی را رنگ می‌کنند تا بتوانند آن را به جزئی از دکورهای مدرن تبدیل کنند.
کیفیت پایین بعضی از انواع چوب نراد روسی
آنچه باید در هنگام تهیه‌ی چوب نراد مورد توجه قرار دهید، صاف و بدون گره بودن بافت آن است. بعضی از چوب‌های نرادی که در بازار موجودند، پر از گره یا لکه‌های سیاه‌اند که این نشان‌دهنده‌ی مقاومت پایینشان دربرابر تنش یا وجود قارچ در بدنه‌ی آن‌هاست.

www.choobwood.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *